Психологія – наука цікава. Вона допомагає виявити таємниці людини, недоступні їй самому. Підсвідомість у всьому бере гору. Воно вирішує, що знати необхідно, а про що варто забути раз і назавжди. Може, хтось другий живе у нашій голові? Чи все-таки ми самі множимо нашу особистість на частини, щоб одна з них заховала подалі погані спогади і стала їхньою охороною? Тільки спогади однаково залишають слід. Навіть якщо ми чогось не пам’ятаємо, то несвідомо поводимося так, ніби на все є причина. Професійний психолог здатний докопатися до тієї маленької, в чомусь дитячої особистості, щоб пробудити спогади і дати нам відповіді на питання, що давно терзають.
А якого психолога вважатимуться професіоналом? Того, хто має багато грамот і сертифікатів, що красиво висять на стіні в затишному кабінеті? Чи того, хто закінчив найпрестижніший університет та отримав чудову рекомендацію викладачів? Ні. Кращий психолог – той, хто сам пройшов через жахливі події у своєму житті і не тільки зміг з ними впоратися і вижити, але й постарався навчити інших людей, як навіть у найстрашнішій ситуації знайти сили протистояти труднощам.
Віктор Франкл – один із таких людей. Він чудовий психолог, філософ, письменник та… колишній в’язень нацистських концентраційних таборів. Його доля виявилася трохи милосерднішою і дала йому другий шанс. Він вижив, і не лише завдяки нагоді. Протягом усіх тягарів життя в’язня, яке завжди стояло на самому краю урвища, він проводив аналіз поведінки оточуючих, військових та самого себе.
Створюючи книгу «Сказати життя «Так!»: психолог у концтаборі», Франкл не ставив за мету розповісти читачам про ті жахіття, які діялися в місцях його ув’язнення. Його метою було показати, як, зберігаючи здоровий глузд, можна вижити, перебуваючи на волосинку від смерті. Якою б важкою не була ситуація, що огорнула ваше життя, якщо поглянути на нього під іншим кутом, можна не тільки заспокоїтися, але й знайти сили та потенціал для того, щоб вижити, стати кращим і зажити новим щасливим життям!